Jak co roku społeczność Romera obchodziła wspólne święto, tym razem jednak jego forma była nieco  inna. Zamiast spotkania na sali gimnastycznej, po czwartej lekcji wszyscy udali się na stadion miejski, by jak nakazuje tradycja Romera, pierwszoklasiści w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie, które czyni ich pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Zanim jednak to nastąpiło musieli sprostać wielu konkurencjom, które przygotowali ich starsi koledzy; i tak odkryliśmy przyszłych piosenkarzy, klasy 1b i 1c w tej konkurencji okazały się najlepsze, z kolei w teście wiedzy o szkole najlepsza okazała się 1a, (zwycięskie klasy otrzymały karnet na niepytanie), sprawdzali się także  m.in. w rzucie kaloszem, jedzeniu jogurtu na czas, czy w znajomości utworów muzycznych. Na koniec złożyli przysięgę, pan dyrektor Marek Świder dokonał obcięcia kocich uszu i od teraz są już pełnoprawnymi ROMEROWCAMI. Ponieważ to święto całej szkolnej społeczności wszyscy mogli poczęstować się pysznymi kiełbaskami z grilla w fachowym wykonaniu nieocenionego pana Grzesia, były pyszne, jak zawsze na koniec Belgijka zatańczona przez uczniów i nauczycieli. Życzymy wszystkim samych sukcesów i powodzenia w drodze do MATURY.

WordPress Photo Gallery Plugin