To już 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś żyjemy w wolnym kraju i zawdzięczamy to powstańcom z 1830 , 1863 roku- choć wolności nie wywalczyli, ale pokazali, że Ojczyzna to wartość najwyższa. Ich ideę przejęły kolejne pokolenia i dlatego 11 listopada 1918 roku po ponad 123 latach niewoli, Polska wróciła na mapę Europy jako suwerenny kraj. Niestety, o czym przekonujemy się od 24 lutego, gdy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, wolność nie jest dana na zawsze i obyśmy nigdy więcej nie musieli się o tym przekonać.

Uczniowie  naszej szkoły w prosty a jednocześnie wymowny sposób przypomnieli nam tamte czasy, przywołując piękne utwory poetyckie, wypowiedzi bohaterów tamtych zdarzeń, na uwagę zasługują wokalne wystąpienia uczennic, szczególnie wzruszająca interpretacja „Murów.”

To ważne, by pamiętać, bo  tylko w taki sposób możemy wyrazić szacunek dla poprzedników ale także udowodnić, że jesteśmy częścią  tego kraju.

Ważnym wydarzeniem tego dnia stało się  ślubowanie pierwszaków, od tego dnia mogą już uważać się pełnoprawnymi uczniami Romera.

WordPress Photo Gallery Plugin