Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń ,który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskał w szkole najwyższą średnią i wykazał się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie.

Ania to wyjątkowa osoba, jest świetną uczennicą, osiąga również bardzo dobre wyniki w sporcie, znajduje także czas na pomoc koleżeńską. Oto lista jej licznych osiągnięć sportowych: w roku szkolnym 2021/22 – zdobyła 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach górskich, 18 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 m z przeszkodami, 8 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu anglosaskim, 17 miejsce na  Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2 km, srebrny medal w sztafecie 4x100m w Mistrzostwach Wojewódzkich Juniorów, 1 miejsce drużynowo w Małopolskiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, 1 miejsce w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych 4x400m, 1 miejsce w województwie w drużynowych biegach przełajowych, w roku szkolnym 2022/23 -zdobyła 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, w krajowym finale szkolnej ligi lekkoatletycznej w Kołobrzegu wraz z drużyną dziewcząt zajęła 7 miejsce w Polsce, w krajowym Finale Sztafetowych Biegów Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim wraz z drużyną dziewcząt zajęła 9 miejsce w Polsce. Ponadto uzyskała 7 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Matematix”.

Gratulujemy wyników, Ania jest dowodem na to, że można połączyć zdobywanie wiedzy z pasja, którą w jej przypadku jest sport.