Mijające pierwsze półrocze dla kilku uczniów klas humanistycznych było bardzo pracowite i to nie tylko ze względu na naukę w szkole, ale z powodu udziału w konkursach polonistycznych. Wysiłek ten  nie był daremny, ponieważ teraz mogą pochwalić się i to nie byle jakimi wynikami.

Najwięcej sukcesów odniósł Mikołaj Małysz z kl. 1a, ponieważ zdobył tytuł Laureata zarówno Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, jak i Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego w sesji jesiennej. Prócz tego razem z Kacprem Sutorem z kl. 1b  otrzymali wyróżnienie w Multiteście  Języka Polskiego.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej wzięła również udział Emilia Gacek z kl. 3a i ona także  uzyskała tytuł Laureatki.

Ponadto Emilia i Mikołaj zakwalifikowali do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się w lutym.

WordPress Photo Gallery Plugin