24 marca otworzyły się drzwi Romera  dla ósmoklasistów . W roli przewodników po raz kolejny świetnie spisali się uczniowie starszych klas  . W tym roku postanowiliśmy pokazać, co dzieje się w naszej szkole na lekcjach ale także poza nimi.  W szkole świetnie działa Wolontariat, w sali, w której na co dzień odbywają się lekcje religii wolontariusze prezentowali pokaz slajdów, omawiali akcje, w które się angażowali, przekonywali, że pomaganie to wartość pozytywna. Swoimi działaniami chwalił się także Samorząd Uczniowski. W salach lekcyjnych odbywały się pokazy doświadczeń z fizyki („whoosh bottle”, bańki mydlane, elektromagnesy i silnik elektryczny),matematycy chwalili się „bryłami platońskimi”, w sali języka niemieckiego  zwiedzający mogli usłyszeć o trwającej już lata wymianie szkolnej z młodzieżą niemiecką, w pracowni geograficznej  doświadczyli wybuchu wulkanu, mogli obejrzeć skały i minerały, barwnie i wybuchowo było także w pracowni chemicznej, przyszli licealiści mogli wziąć udział w rozgrzewce językowej  w języku angielskim, zapoznali się z kulturą i językiem Chin, mogli zmierzyć się w kahoot o  patronie szkoły( babeczki i muffiny to nagrody dla zwycięzców) – to wszystko w pracowni historycznej, w pracowni  biologicznej przyglądali się preparatyce czyli praktycznemu wykorzystaniu mikroskopów.  Jak zwykle  na sali gimnastycznej można było spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.   Swoimi radami służyła szkolna pedagog, rozmawiała o predyspozycjach zawodowych związanych z wyborem odpowiedniego profilu w szkole ponadpodstawowej. W trakcie prezentacji na temat szkoły, nasi goście zostali zaznajomieni z ofertą  liceum, z profilami klas, historią szkoły jak również mogli obejrzeć zdjęcia pokazujące, jak wspólnie bawimy się w dniu wagarowicza . Odwiedzający  mury naszej szkoły mogli także znaleźć drogę do szkolnego sklepiku, w którym codziennie można zjeść gorącą pizzę , swoje podwoje otworzyła także szkolna biblioteka. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy zainteresowanych, że Romer to dobry wybór, więc do zobaczenia we wrześniu.

WordPress Photo Gallery Plugin