W dniu 14 kwietnia 2023 r. w Teatrze Lalek “Rabcio” dla uczniów naszego liceum policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowiwygłosili prelekcję dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z usług finansowych w sieci.

Policjanci przybliżyli uczniom zagrożenia jakie niesie ze sobą użytkowanie bankowości elektronicznej oraz sposoby zapobiegania wyłudzeniom danych osobowych i oszczędności. Funkcjonariusze omówili różne sposoby jakimi oszuści starają się uzyskać dostęp do naszych kont i pieniędzySzeroka tematyka spotkania obejmowała również temat “Zagrożeń XXI wieku” z którymi spotyka się młodzież na co dzień jak: alkohol, narkotyki, dopalacze, hejt w sieci. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przybliżyli naszym uczniom specyfikę pracy i możliwość kariery zawodowej w szeregach Policji.

Serdecznie dziękujemy za cenne informacje!