W dniu 6 czerwca uczennica klasy 3 a Joanna Żur reprezentowała naszą szkołę w finale IX edycji Olimpiady Solidarności “Dwie Dekady Historii”. Ostatni etap olimpiady odbył się w  Gdyni,  gdzie rywalizowało ze sobą szesnaście  trzyosobowych drużyn, reprezentujących województwa. Barw województwa małopolskiego broniła nasza koleżanka Asia wraz z dwójką innych uczniów z V LO w Krakowie i I LO w Bochni. Finał olimpiady składał się z trzech części. Pierwsza polegała na przygotowaniu prezentacji, kolejne to publiczna obrona prezentacji multimedialnej i egzamin ustny.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 7 czerwca w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Finaliści wzięli  udział w warsztatach filmowych,  dziennikarskich  z autoprezentacji i kreatywności, które organizatorzy olimpiady zorganizowali finałowym zespołom w Gdańsku.