24.04.2023 odbyły się w naszej szkole warsztaty „Questy Wyprawy Odkrywców”. Warsztaty prowadził w klasach 3a, 1b, 1c, 2b i 1a ambasador questów brat Tomasz Olejnik.

Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się – co to jest Quest?

Quest – czyli edukacyjna gra terenowa, łącząca elementy zabawy i nauki. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja „Questy – Wyprawy Odkrywców”. Odgadując wierszowane zagadki, dociera się do „skarbu”- czyli pojemnik finałowy z pamiątkową pieczątką i księgą Questu. Pieczątki można zbierać w paszporcie odkrywcy, jako potwierdzenie przebytych tras. Trasy są dostępne przez cały rok. Za odpowiednią liczbę przebytych questów, zdobywa się odznaki. Questy mają charakter historyczny, kulturowy, przyrodniczy. Można je wykonać pieszo, rowerem, kajakiem, samochodem, albo siedząc w domu przed komputerem. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.questy.org.pl.

Jeśli ktoś „na żywo” chce się przekonać, na czym polegają questy, serdecznie zapraszam na inaugurację Questu „Historia z Toporem w tle” w Tenczynie 04.06.2023 o godzinie 14:00. Będzie wiele zabaw i konkurencji: quiz, celowanie wodą do celu, rzut toporem, gra sportowa, puzzle, memory. Do wygrania ciekawe nagrody. Więcej informacji u pani Anny Stopińskiej.

Serdecznie zapraszam!

WordPress Photo Gallery Plugin