W poniedziałek 18 września 2023 r. uczniowie z klasy 3 a : Oksana Zubrzycka, Magdalena Skóbel, Teresa Miter, Zofia Kurek, Lena Pietrzak, Ewelina Medes, Karolina Bednarz, Malwina Grapa, Weronika Kusiak, Rafała Sala, Łukasz Czyszczoń, Jerzy Pacer i Robert Kurpiel z klasy 4 b wzięli udział w gali wręczenia nagród konkursu na najlepszy scenariusz  i symulację rozprawy sądowej. Gala odbyła się w budynku Sejmu RP w Warszawie. Nagrody wręczyła uczniom wiceminister pani Katarzyna Frydrych.

Po części oficjalnej  uczniowie mieli sposobność zwiedzania Sejmu RP.

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Problemy Prawa? Prosta Sprawa!” realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w którym brali udział uczniowie  z 24  szkół ponadpodstawowych w kraju. W zakończonej  edycji uczestniczyło 574 uczniów.
W ramach projektu prowadzone były warsztaty online,  podczas których uczniowie zapoznali się  z elementami prawa karnego.  Warsztaty realizowane były przez pracownika ministerstwa.
Uczniowie jako pracę konkursową przygotowali scenariusz i wykonali symulację rozprawy sądowej, która została przeprowadzona w budynku Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Było to możliwe dzięki uprzejmości Prezes Sądu Rejonowego pani Izabeli Fluder- Cyganek oraz pani Edycie Zubrzyckiej.