Jak co roku, społeczność Romera obchodziła Dzień Edukacji Narodowej, w tym roku to szczególne obchody bo mija 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej. Najpierw uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie ( od tego momentu KOCIĘTA stały się pełnoprawnymi uczniami Romera). Następnie pan dyrektor Marek Świder złożył życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom, wszak to święto wszystkich, którzy związani są ze szkołą.

Po części oficjalnej, Samorząd  uczniowski  zaprezentował krótki program artystyczny, w którym troje uczniów pokazało swoje niezwykłe uzdolnienia muzyczne, kolejny raz okazało się , że szkoła to nie tylko sprawdziany, lektury i rachunek prawdopodobieństwa można mieć pasje, które mogą sprawić także przyjemność słuchającym.

W tym dniu także  uczniowie klas drugich urządzili CHRZEST tegorocznym pierwszoklasistom, konkurencje były różne i wprawiły w dobry humor zarówno uczestników jak  i obserwatorów. Na koniec całkowita nowość czyli ROMERIADA, teleturniej, w którym zmierzyły się drużyny nauczycieli i uczniów, prowadzący niczym Strasburger rozpoczął zmagania od dowcipu a później gładko poprowadził teleturniej. Tegoroczną edycję wygrali nauczyciele ale zapewne rewanż za rok.

WordPress Photo Gallery Plugin