Nie minęła jeszcze połowa roku szkolnego, a wolontariat w naszej szkole już może się pochwalić wieloma owocnymi działaniami.

Tak jak w ubiegłych latach, w listopadzie i w grudniu wspieraliśmy akcję Mikołajki dla Mukoludków, dzięki której Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zdołało przygotować 1400 paczek świątecznych dla dzieci chorych na tę nieuleczalną chorobę. W ramach wspomnianego przedsięwzięcia zorganizowaliśmy też kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczyliśmy na ten sam cel. Dodatkowo, cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę słodyczy i podarunków dla Mukoludków, a kulminacją akcji było kwestowanie w rabczańskich sklepach, w sobotę 2 grudnia, w którym wzięło udział prawie 60 wolontariuszy Romera. Mikołajkowe prezenty powędrowały też do grupy maluchów przebywających w Domu Matki i Dziecka przy zakonie Sióstr Nazaretanek w Rabce-Zdroju. Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła zarówno dzieciom, jak i wolontariuszom wiele uśmiechów i radości.  A trzeba dodać, że nie były to nasze pierwsze odwiedziny w ich domu, i z pewnością nie ostatnie!
Inna inicjatywa podjęta przez nasz wolontariat to zbiórka produktów spożywczych i chemii gospodarczej dla starszych i potrzebujących wsparcia osób z terenu Rabki-Zdroju. Rozdysponowaniem licznie zgromadzonych darów zajęły się Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, na co dzień prowadzące kuchnię dla ubogich i jak nikt świadome potrzeb swoich podopiecznych. Z części zebranych produktów przygotowane zostały paczki świąteczne, które nasi wolontariusze osobiście zanieśli do osób w potrzebie. Była radość z nieoczekiwanych prezentów i były też łzy wzruszenia.
Wolontariat to nie tylko zbiórki konkretnych produktów, ale też  chwile spędzone z drugim człowiekiem, okazanie mu życzliwości i zainteresowania. Są w naszej społeczności uczniowie, którzy bezinteresownie decydują się na wizyty w Domu Pomocy Społecznej aby poświęcić swój czas na rozmowę  z pensjonariuszami tej placówki, mocno spragnionymi towarzystwa innych. Wolontariat Romera odpowiada również na takie potrzeby.
Można na nas liczyć na co dzień, ale przychodzimy też i od święta. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia grupa uczniów naszego liceum, z Siostrą Dominiką oraz panem Mateuszem Maciaszkiem na czele, złożyła wizytę w rabczańskim DPSie. Płynącym z głębi serca życzeniom towarzyszyły dźwięki muzyki i śpiew kolęd, i znów nie obyło się bez wzruszeń.