W środę 13 marca, w ramach projektu ,,Poznaj region – wyprawy turystyczne po Małopolsce”,  uczniowie klas 2b i 2d naszego Liceum mieli okazję udać się na niezapomnianą wycieczkę do Zakopanego. Nasza przygoda rozpoczęła się od spaceru, w trakcie którego przemiła Pani przewodnik opowiadała nam o historii miasta oraz postaciach z nim związanych, takich jak  dr Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, Mariusz Zaruski czy Henryk Sienkiewicz. W drodze na słynne Krupówki zatrzymaliśmy się na Równi Krupowej aby zrobić sobie zdjęcia na tle grubej warstwy chmur zasłaniających panoramę Tatr 😉

Następnie udaliśmy się do  gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, gdzie kolejny przewodnik oprowadzał nas po wystawach stałych muzeum, okraszając opowieści   ciekawostkami z zakresu etnografii, historii i przyrody rejonu Zakopanego. Dodatkową atrakcją były liczne multimedia i stanowiska interaktywne, dzięki którym mogliśmy lepiej poznać i zrozumieć opisywane zjawiska. Ale to nie wszystko! Kolejnym punktem programu były warsztaty artystyczne, w trakcie których mieliśmy okazję wykazać się swoją kreatywnością, malując na szkle obrazy nawiązujące do piękna Tatr.

A wieczorem mieliśmy zaszczyt obejrzeć spektakl teatralny ,,Na Przełęczy” w renomowanym Teatrze Witkacego. Miłą niespodzianką były czekające tam na nas poczęstunki w postaci gorących i zimnych napojów, a także oscypków.  Sztuka wywarła na nas ogromne wrażenie – poprzez swoją tematykę, rozwiązania sceniczne, ale przede wszystkim na wskutek  doskonałej gry aktorskiej oraz kontaktu artystów z publicznością – zarówno w trakcie jak i po przedstawieniu.

Tego dnia dowiedzieliśmy się dużo więcej nie tylko o historii i kulturze Zakopanego, ale także o jego bogactwie przyrodniczym i artystycznym dziedzictwie. Takie wycieczki są niezwykle ważne dla młodzieży, ponieważ pozwalają nam lepiej zrozumieć nasz region, rozwijają naszą wiedzę i kreatywność oraz umożliwiają integrację z rówieśnikami poza murami szkoły.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za udział w projekcie, który pozwolił nam na tak niezapomniane przeżycia.

Z wyrazami wdzięczności – uczniowie klas 2b i 2d Liceum Romera, wraz z opiekunami.

WordPress Photo Gallery Plugin