21 marca 2024 r. p. Dyrektor Marek Świder wraz z delegacją wziął udział w uroczystości nadania imienia profesora Eugeniusza Romera Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie.
W budynku muzeum tego dnia zgromadzili się liczni geodeci i kartografowie z całej Polski na czele z Głównym Geodetą Kraju p. Alicją Kulką oraz osoby związane z postacią wybitnego patrona. Podczas wydarzenia odbyła się konferencja naukowo-techniczna, w trakcie której w wyjątkowy sposób przybliżona została sylwetka Eugeniusza Romera. O swoim przodku opowiadali m.in. członkowie jego rodziny, na czele z wnukiem, profesorem Tomaszem Romerem, który w zeszłym roku gościł w naszej szkole. Zaprezentowano cenne, unikatowe fragmenty filmów, na których widoczny jest nasz patron. Przybliżono także zasługi Romera, zarówno te mające wpływ na historię Polski, nauki, jak i ukazujące jego dbałość o rodzinę i wychowanie dzieci i wnuków w duchu religijności i patriotyzmu.
Po części oficjalnej odbyło się zwiedzanie jedynego tego typu muzeum w Polsce, gdzie znajduje się m.in. sala dedykowana wielkiemu polskiemu kartografowi, geografowi i geopolitykowi oraz inne eksponaty prezentujące narzędzia pracy geodetów i kartografów.

WordPress Photo Gallery Plugin