Nasi maturzyści rozpoczęli zdawanie najważniejszego egzaminu w życiu.
W dniu dzisiejszym uczniowie Romera podobnie jak ich koledzy w całej Polsce, przystąpili do egzaminu maturalnego. W tym tygodniu zdają przedmioty obowiązkowe, pisemnie, na poziomie podstawowym: dzisiaj j. polski, jutro matematykę i w piątek j. angielski.
Od 9 maja przystąpią do zdawania egzaminów ustnych j. polski i j. obcy nowożytny (j. angielski i niemiecki).
Uczniowie podczas egzaminów będą zdawać także przedmioty nadobowiązkowe, na poziomie rozszerzonym, których wynik zadecyduje o dostaniu się na najlepsze uczelnie. Największą popularnością wśród przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym cieszą się: j. angielski- w tym roku zdaje 77% uczniów liceum, matematyka – 35%, geografia – 32%, j. polski – 28%, biologia 17%.
Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów, niemniejszych niż w ubiegłych latach!