Jak co roku społeczność Romera obchodziła wspólne święto, na sali gimnastycznej spotkali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi i rodzice. Pani Joanna Lichoń, w i mieniu pana dyrektora Marka Świdra złożyła wszystkim życzenia, wręczyła wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody, także uczniowie, za pracę na rzecz szkoły otrzymali bezcenne karnety, które zwalniają ich z odpytywania w wybranym przez siebie dniu. Tradycja Romera nakazuje, by pierwszoklasiści w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie, które czyni ich pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, tak też się stało. Życzymy samych sukcesów i powodzenia w drodze do MATURY. Po części oficjalnej klasa 3A, przygotowała Quiz wiedzy o szkole, w którym wzięły udział drużyny z poszczególnych klas i nauczyciele, trzeba przyznać, że pytania świetnie oddawały charakterystyczne cechy nauczycieli, a uczniowie to świetni obserwatorzy. Swoje zdolności muzyczno- wokalne pokazali też nasi utalentowani uczniowie.