W ramach Polsko – Niemieckiej Wymiany Szkolnej w dniach 12 – 19.09.2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju gościła młodzież wraz z opiekunami partnerskiej szkoły Markgräfler Gymnasium w Müllheim / Baden – Württemberg.
Program obejmował uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych, udział w zawodach sportowych. Uczniowie integrowali się również wspólnie grillując.  Relaksowali się w Termie Bukovina Tatrzańska. Wspólnie uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczo – edukacyjnych do Krakowa, Bochni, Zakopanego oraz Oświęcimia.
Młodzież niemiecka oraz ich opiekunowie byli zachwyceni szkołą, otwartością i gościnnością Polaków. Z pakietem pozytywnych wrażeń powrócili do Niemiec. Rewizyta naszych uczniów przewidziana jest na kwiecień 2018.
Wymianę szkolną wspiera finansowo Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.