W dniach od 4 do 1 października miało miejsce spotkanie młodzieży naszego liceum z swoimi rówieśnikami z Markgrafler Gymnasium z miejscowości Mullheim. Było to kolejne i bardzo udane spotkanie młodzieży. Program obejmował uczestnicto w zajęciach szkolnych, zawody sportowe. Bardzo ciekawymi punktami były wycieczki turystyczno – krajoznawcze połączone ze zwiedzaniem miejsc pamięci narodowej (Auschwitz-Birkenau). Młodzież miała możliwość poznania kultury, historii, zabytków naszej okolicy  (Kraków, Zakopane, Wieliczka, Bukowina Tatrzańska). Młodzież zintegrowała się bardzo szybko. Bardzo szybko nawiązała kontakt ze sobą. Ciekawym punktem programu był dzień rodzinny, kiedy to nasi uczniowie i ich Rodzice zorganizowali młodzieży niemieckiej wiele niezapomnianych wrażeń. Integracja przebiegała bardzo dobrze. Plany na przyszłość to kwiecień 2019 na terenie Niemiec.