15 marca otworzyły się drzwi „Romera” dla gimnazjalistów ale też dla ośmioklasistów bo w tym roku do szkół średnich zawitają dwa roczniki. W roli przewodników po raz kolejny świetnie spisali się uczniowie starszych klas  . W tym roku postanowiliśmy pokazać, co dzieje się w naszej szkole na lekcjach ale także poza nimi.  W szkole świetnie działa Wolontariat, wolontariusze przy wejściu do szkoły ustawili swoje stanowisko, by pokazać , na czym polega ich działalność. Swoimi działaniami chwalił się także Samorząd Uczniowski, zwiedzający mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczestniczyli w wymianie polsko-izraelskiej i polsko-niemieckiej, to relacje uczestników i pamiątkowe zdjęcia najlepiej oddają atmosferę wyjazdu, spotkania z kolegami z innych krajów. Swoje stanowisko pokazała redakcja wydawanych w szkole „Wieści Rabczańskich”, młodzi redaktorzy dzielili się swoimi doświadczeniami, z pasją opowiadali o tym, jak powstaje gazeta. W salach lekcyjnych odbywały się pokazy doświadczeń z fizyki, biologii, można było „przenieść się w czasie” w pracowni historycznej, sprawdzić się w konkursach z geografii, j. polskiego, czy matematyki, zapoznać się z nowoczesnymi technikami uczenia się języków obcych .W trakcie prezentacji na temat szkoły, nasi goście zostali zaznajomieni z ofertą  liceum, z profilami klas, historią szkoły.  Na sali gimnastycznej można było spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, kibicować zmagającym się w skoku wzwyż, grającym w siatkówkę .  Odwiedzający  mury naszej szkoły mogli także znaleźć drogę do szkolnego sklepiku, w którym codziennie można zjeść gorącą pizzę i smaczny obiad za 6 złotych. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy zainteresowanych, że „Romer” to dobry wybór, najlepiej się o tym przekonać wybierając nasza szkołę. Więc do zobaczenia we wrześniu.