Pan dyrektor Marek Świder podsumował rok szkolny 2018/19.Był on bogaty w różnorodne akcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i przede wszystkim w liczne osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach. Mamy finalistów i laureatów olimpiad: matematycznej, fizycznej, Wiedzy ekologicznej, Wiedzy o Państwie i Prawie, konkursu geograficznego GEO-PLANETA. Wysokie lokaty osiągnęliśmy w konkursach przedmiotowych. Romer także sportowcami stoi-nasi uczniowie z sukcesami startowali w mistrzostwach Polski, w zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.  Szkoła otrzymała wiele znaczących certyfikatów : Wiarygodna Szkoła, Szkoła Dialogu, Szkoła Łowców Talentów. Szczególne podziękowania pan dyrektor skierował do uczniów działających w szkolnym Wolontariacie-za to, że znaleźli czas, by pomagać innym. Za bardzo dobre wyniki najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne i oczywiście nagrody, ta część trwała bardzo długo, a to znaczy, że warto systematycznie pracować. Najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach:
1A Karolina Bosak – 4.56
1B Dominik Filipczak -5.25 –I miejsce
1C Martyna Sutor -5.00 –III miejsce
1D Ewelina Nawara -4.94
2A Dominika Rapacz -4.88
2B Kacper Zięba -4.88
2C Julia Kusiak -5.11 II miejsce
2D Martyna Wróbel -5.00 III miejsce
Na koniec pan dyrektor gratulował wszystkim dobrych wyników i życzył wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku.