Home » O szkole » Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

ROK SZKOLNY 2015/2016

  • Olimpiada Wiedzy o Mediach: finalistka K. Antolak.
  • „English High Flier” J. Hornik – 1 miejsce w województwie.
  • „English Ace” B.Handzel 1 miejsce w województwie, M. Luberda 2 miejsce, K. Proszkowiec 3 miejsce.
  • „Deutschfreund 2015”3 miejsce w województwie: M. Kaflińska (klasa 3B).
  • „Sprachdoktor 2016”2 miejsce w województwie: M. Kaflińska (klasa 3 B).
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT: Anna Przybyło ( 2 miejsce w województwie i 44 miejsce w kraju), Sylwia Chryc ( 2 miejsce w województwie i 39 miejsce w kraju),Jacek Wcisło ( 3 miejsce w województwie i 37 miejsce w kraju), Robert Jarosz( 3 miejsce w województwie i 97 miejsce w kraju),
  • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”:Wyróżnienia – Anna Przybyło, Kamil Głoski, Radosław Gałka, Sylwia Chryc, Piotr Kolecki.
  • Jacek Wcisło –uczeń klasy 3c- dostał się jako jedyny z powiatu nowotarskiego i jeden z 78-u uczniów Małopolski do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej oraz został finalistą Powszechnego Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez wydział MiNI Politechniki Warszawskiej.
  • Piotr Kardaś i Jacek Wcisło z klasy 3c zostali laureatami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGHz matematyki i uzyskali indeksy na AGH.
  • Ogólnopolski Konkurs „Fizyczne Ścieżki” – uczniowie: Anna Przybyło i Radosław Gałka z klasy 1b, Maciej Szeląg, Paweł Kowalik, Michał Kądziołka z klasy 2b, zdobyli wyróżnienie przedstawiając dwie prace „ Bomb(k)owe łódki” oraz „Optyka Schlierena” oraz zakwalifikowali się na Festiwal Nauki
  • Olimpiada Biologiczna – zawody II stopnia (etap okręgowy) – uczennica Oliwia Jędrocha
    zakwalifikowała się do etapu okręgowego po wykonaniu pracy badawczej i etapie szkolnym Olimpiady.
  • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” – wyróżnienie otrzymała Natalia Pędzimąż z klasy 1C i Marcin Stachura z klasy 3B, a bardzo dobry wynik uzyskała Oliwia Jędrocha z klasy 3B.
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Chemicznej „Alchemik” : Wyróżnienia zdobyli- Anna Przybyło z klasy 1B, Julia Hadwiczak z klasy 2C, Oliwia Jędrocha z klasy 3B. Bardzo dobry wynik uzyskał Kamil Proszkowiec z klasy 2C.
  • Licealiada Powiatowa- kolarstwo Górskie MTB Rabka-Zdrój 6.09.2015: 2 miejsce Utnicka Magdalena, 3 miejsce Moskała Jan oraz Lemiszka Mikołaj.
    Otwarte Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Rabki – Zdroju 21.09.2015: 1 miejsce Antolak Amy, 3 miejsce Marszalik Ewelina/Masłowiec Kamil. Drużynowo dziewczęta 1 miejsce, chłopcy 2.
  • Licealiada Wojewódzka –kolarstwo Górskie MTB Myślenice 24.09.2015: 5 miejsce Utnicka Magdalena.
  • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Nowy Targ 29.09.2015- 3 miejsce-Amy Antolak
  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Nowy Targ 05.10.2015: Dziewczęta 2 miejsce.
  • Licealiada Wojewódzka- Sztafetowe Biegi Przełajowe Nowy Targ 07.10.2015: 5 miejsce dziewczęta.
  • Licealiada Wojewódzka- Sztafetowe Biegi PrzełajoweNowy Targ 07.10.2015: 5 miejsce dziewczęta..
  • Małopolska Licealiada Młodzieży w Korespondencyjnej Lidze LA Kraków 16.10.2015:Dziewczęta 5 miejsce.
  • Licealiada Powiatowa- Indywidualna Szkolna Liga Lekkoatletyczna – Rabka 19.10.2015: Katarzyna Karpierz miejsce, Karol Pędzimąż 1 miejsce w biegu na 400m , 2 miejscew skoku w dal, Amy Antolak1 miejsce, Ewelina Marszalik 3 miejsce w biegu na 800 m, Zuzanna Gonek 2 miejsce w rzucie oszczepem, Kaja Kozak3 miejsce w pchnięciu kulą,Sztafety 4x100m dziewcząt i chłopców zajęły 2 miejsce.
  • Małopolska Licealiada Młodzieży w Indywidualnej Lidze LA Kraków 23.10.2015: K. Pędzimąż1miejsce w biegu na 400m – mistrz województwa małopolskiego, Zuzanna Gonek brązowa medalistka w rzucie oszczepem.
  • Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Szachach – Nowy Targ 03.12.2015: 1 miejsce Chryc Sylwia.
  • Licealiada Powiatu Nowotarskiego W Pływaniu – 14.12.2015 Nowy Targ: 1 miejsce Marta Jurzec w stylu grzbietowym, 2 miejsce Natalia Niedźwiedź w stylu grzbietowym, 2 miejsce Maciej Szeląg w stylu grzbietowym, 1 miejsce sztafety dziewcząt, 3 miejsce Katarzyna Karpierz w stylu klasycznym.
  • Małopolska Licealiada Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym – 23 marca 2016 Tarnów: 17 miejsce Antolak Amy w stylu grzbietowym, 21 miejsce Karpierz Katarzyna w klasyku, 28 miejsce Szelag Maciej w stylu grzbietowym.
  • Finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w szachach dziewcząt – 13.04.2016 Olkusz: Sylwia Chryc 12 miejsce.
  • Małopolska Licealiada Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych – 22.04.2016 Nowy Targ: 2 miejsce Antolak Amy.
  • Finał Małopolskiej Szkolnej Ligi LA: dziewczęta drużynowo II miejsce, indywidualnie: sztafeta 4×100 ( Niedźwiedź, Róg, Karpierz, Jasińska( wszystkie 2c)) -2 miejsce Karolina Kulka i Magda Lis – 2 miejsce w pchnięciu kulą, Amy Antolak – 2 miejsce w biegu na 800m, Katarzyna Karpierz – 3 miejsce w skoku w dal.
  • Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju – 2.06.2016 1 miejsce Antolak Amy oraz Karol Pędzimąż. Drużynowo dziewczęta i chłopcy 1 miejsce.

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH – Finalistą III stopnia został Filip Kubiński z klasy 3d.
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „ Mat”- Laureatem konkursu został Jakub Siwiec– 1 miejsce w województwie i 57 w kraju, 2 miejsce w województwie i 97 w kraju – Bartłomiej Jarosz, 3 miejsce w województwie i 116 w kraju Maximilian Lenart oraz Szymon Steczek.
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”- Wyróżnienia: Sylwia Chryc, Michał Kądziołka, Katarzyna Surowiak z klasy 1b, Piotr Kolecki 2c, Jakub Siwiec 3d.
  • Ogólnopolski Konkurs „ Alfik Matematyczny” – Dyplom za uzyskania bardzo dobrego wyniku w konkursie: Jacek Wcisło, Jakub Siwiec.
  • Sprachdoktor – Magdalena Kaflińska (2b) – 4 miejsce w województwie małopolskim, Filip Kubiński (3d) -4 miejsce w województwie małopolskim, Adrian Lubertda (3d) – 5 miejsce w województwie małopolskim, Jakub Hornik (2c) – 5 miejsce w województwie małopolskim, Bartosz Handzel (1b) – 5 miejsce w województwie małopolskim, Sylwia Smoleń (3b) -7 miejsce w województwie, Justyna Nowak (1a) -11 miejsce w województwie.
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND 2014”:Magdalena Kaflińska (2b) – 6 miejsce w województwie, Bartosz Handzel (1b) – 7 miejsce w województwie.
  • Lwiątko – Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny – trzy osoby zdobyły tytuł „TAON” – Katarzyna Surowiak (1b), Michał Kądziołka (1b), Adrian Luberda (3d).
  • OTK – w etapie diecezjalnym brały udział: Barbara Diurczak III a, Magdalena Tempka Ib
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Magdalena Kościelniak klasa IIa – etap okręgowy.
  • Konkurs Wiedzy o Mediach: Maciej Wacławik i Klaudia Antolak klasa IIa – etap okręgowy.
  • Konkurs recytatorski im. Antoniny Zachary Wnękowej: I miejsce – Klaudia Napora klasa Ia, II miejsce – Paulina Czyszczoń klasa Ia, III miejsce – Monika Wsolak klasa Ia.
  • „English High Flier”: D. Łazarski -1 miejsce w województwie.
  • „English Ace”: F. Kubiński – 1 miejsce w województwie, 2 miejsce w kraju, D. Łazarski – 2 miejsce w województwie, 5 w kraju, K. Proszkowiec -4 miejsce w województwie, B. Handzel i M. Łuberda -5 miejsce w województwie.
  • Licealiada Powiatowa – Kolarstwo Górskie MTB Rabka-Zdrój 4.09.2014. 2 miejsce Demkowska Klaudia, 3 miejsce Szeliga Kacper oraz Lemiszka Mikołaj.
  • Finał Krajowy Licealiady – Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Rzeszów 17.09.2014. Dziewczęta 11 miejsce.
  • Indywidualne Biegi Przełajowe 24.09.2014 Rabka-Zdrój: 1miejsce – Amy Antolak.
  • Licealiada Wojewódzka –Kolarstwo Górskie MTB Siepraw 30.09.2014. 3 miejsce Demkowska Klaudia.
  • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Nowy Targ 01.10.2014. 1 miejsce Antolak Amy , 2 miejsce Małgorzata Talarek.
  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Nowy Targ 03.10.2014. Dziewczęta i chłopcy 2 miejsce.
  • Licealiada Wojewódzka – Sztafetowe Biegi Przełajowe Nowy Targ 08.10.2014. 7 miejsce dziewczęta 9 miejsce chłopcy.
  • Licealiada Powiatowa- Indywidualna Szkolna Liga Lekkoatletyczna – Rabka 13.10.2014
    1 miejsca : Antolak Amy- 800m, Mlostek Izabela – skok w dal; Lis Magdalena – pchnięcie kulą;
    Chryc Monika – rzut oszczepem; Gacal Michał -200m; Drużynowo I miejsce dziewczęta i V miejsce chłopcy.
  • Małopolska Licealiada Młodzieży w Indywidualnej Lidze LA Kraków 23.10.2014:1 miejsce Antolak Amy – 800m i Magdalena Lis- pchnięcie kulą 3 kg, 3 miejsce Gonek Zuzanna – rzut oszczepem, 6 miejsce Gacal Michał -200m, 8 miejsce Surówka Oliwia -400m.
  • Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Szachach Nowy Targ 03.12.2014 1 miejsce Pędzimąż Michał i Chryc Sylwia. Drużynowo chłopcy – 1 miejsce; dziewczęta 3 miejsce.
  • Licealiada Powiatu Nowotarskiego W Pływaniu 2.02.2015 Nowy Targ:1 miejsce Klaudia Bochnak w stylu grzbietowym, 1 miejsce Maciej Szeląg w stylu grzbietowym, 1 miejsce sztafety dziewcząt,3 miejsce Amy Antolak w stylu dowolnym.
  • Licealiada Powiatowa w Snowboardzie 5.02.2015 Polczakówka: 3 miejsce Arendarczyk Anna, 3 miejsce drużynowo dziewczęta.
  • Finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Szachach 11.02.2015 Olkusz: 17 miejsce Sylwia Chryc
  • Licealiada Wojewódzka w Snowboardzie – 13.02.2015 Rabka Zdrój „Polczakówka” 6 miejsce Anna Arendarczyk.
  • Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim 3.03.2015 Kluszkowce: Drużynowo – 2 miejsce dziewcząt.
  • Małopolska Licealiada Młodzieży W Narciarstwie Alpejskim 10.03.2015 Kluszkowce: 11 miejsce Michał Rączka.
  • Małopolska Licealiady Młodzieży W Indywidualnych Biegach Przełajowych 24.04.2015 Nowy Targ 7 miejsce Amy Antolak.
  • Finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży W Szkolnej Drużynowej Lidze La 28.05.2015 Kraków: 6 miejsce dziewcząt, 2 miejsce dziewcząt w sztafecie szwedzkiej.
  • Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Miasta Rabka – Zdrój 03.06.2015: 1m – Amy Antolak, 2m – Wojciech Mlekodaj.

ROK SZKOLNY 2013/2014

Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Ministra Edukacji Narodowej: Tomasz Bochacik

Olimpiada Lingwinistyki Matematycznej do półfinału zakwalifikowali się: Jakub Sroka, Tomasz Bochacik i Samuel Matysiak.

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej oraz Języku Angielskim: Daniel Łazarski, Kasia Zięba, Paulina Żółtek – nagroda za zwycięstwo wyjazd do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Pawła Kowala.

Powiatowe Zawody w Kolarstwie Górskim MTB: Agnieszka BalI miejsce,Mateusz Moskała II miejsce, Kacper Szeliga III miejsce.

7 Międzynarodowy Masowy Bieg -Pieniny 2013. Kinga ŁopataI miejsce, Anna Żur II miejsce, Michał Rączka VI miejsce,Grzegorz DziechciowskiX miejsce

Krajowa Licealiada w Lidze Lekkoatletycznej: drużyna Romera w składzie Patrycja Szklarz, Renata Hobot, Paulina Rabska, Anna Żur, Monika Rapta, Kinga Łopata, Małgorzata Talarek, Dominika Kryjak, Aleksandra Kraus, Monika Sularz, Klaudia Pniaczek, Julia Polańska, Izabela Mlostek zajęła VII miejsce

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Kinga Łopata I miejsce, Anna Żur II miejsce, Patrycja Szklarz III miejsce, Kryjak Dominika IV miejsce, Śliwa Gabriela, Wójciak Bartłomiej V miejsce, Wilczek Dominika, Dziechciowski Grzegorz VIII miejsce

Sztafetowe Biegi Przełajowe (zawody powiatowe): dziewczęta i chłopcy I miejsce (składy sztafet:Dominika Wilczek, Oliwia Surówka, Paulina Rabska, Gabriela Rapacz, Gabriela Śliwa, Dominika Kryjak, Renata Hobot, Kinga Łopata, Anna Żur, Patrycja Szklarz, Michał Rączka, Tomasz Brandys, Mateusz Moskała, Bartłomiej Jarosz, Kacper Szeliga, Jakub Kołpak, Grzegorz Dziechciowski, Robert Wcisło, Piotr Treit, Bartłomiej Wójciak).

Sztafetowe Biegi Przełajowe (zawody wojewódzkie): dziewczęta I miejsce (skład drużyny: Kinga Łopata, Patrycja Szklarz, Anna Żur, Agnieszka Bal, Dominika Kryjak, Paulina Rabska, Gabriela Rapacz, Dominika Wilczek, Oliwia Surówka, Justyna Trybuła.
Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2012/2013: II miejsce w województwie
Licealiada Powiatowa w Szachach- najlepszy szachista Samuel Matysiak
Pierwsza Runda Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych: dziewczęta I miejsce, Chłopcy VII miejsce

    ROK SZKOLNY 2012/2013
64 Olimpiada Matematyczna: Tomasz Bochacik zakwalifikował się do finału
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,,Alfik”: Tomasz Bochacik II miejsce
Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH- Tomasz Bochacik- Laureat I stopnia, Anna Niżnik- Laureatka III stopnia
Turniej Młodych Fizyków: drużyna w składzie Anna Surówka, Patrycja Szklarz, Gabriela Wójtowicz, Łukasz Kowalcze, Robert Wcisło zakwalifikowała się do zawodów finałowych
58 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: Emilia Kolanko, Alina Szczurek zakwalifikowały się do etapu okręgowego, na którym Emilia Kolanko otrzymała wyróżnienie i przeszła do etapu wojewódzkiego
Konkurs finalizujący warsztaty na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: Robert Polanowski, Konrad Biernat uzyskanie indeksu na dowolnie wybrany kierunek Wydziału Historii
IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego ,, Losy Bliskich i Losy dalekich- życie Polaków w latach 1914-1989: Barbara Diurczak II miejsce eliminacje wojewódzkie, zakwalifikowanie się do zawodów finałowych
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,SPRACHDOKTOR 2013”: Sylwia Smoleń III miejsce w województwie (w kategorii klas I), Alicja Kalbarczyk III miejsce w województwie (w kategorii klas II i III)
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych: Patrycja Szklarz, Dawid Latawiec- Złote medale, Kinga Łopata- srebrny medal, Kacper Szeliga i Kamil Kapłon brązowe medale.
Małopolska Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych – dziewczęta II miejsce, Chłopcy IV miejsce
I runda Ligi LA: dziewczęta I miejsce, chłopcy II miejsce
II runda Małopolskiej Korespondencyjnej Szkolnej Ligi LA- dziewczęta I miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2011/2012
Konkurs Ministra Edukacji Narodowej ,,Otwarta Szkoła” projekt Licealiści Mathare Slums- Rabka Zdrój Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera wraz z Fundacją Partners Polska – I miejsce Indywidualne Biegi przełajowe: awans do finałów wojewódzkich Sztafeta Przełajowa: dziewczęta I miejsce w powiecie Małopolska Licealiada Młodzieży Szkolnej w Kolarstwie Górskim MTB: Monika Żur I miejsce I rzut Szkolnej Drużynowej Ligi LA Szkół Ponadgimnazjalnych: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce

ROK SZKOLNY 2010/2011
Konkurs na esej ,, Wolontariat na Podhalu- szansą dla potrzebujących oraz drogą wzbogacania regionu”: Jakub Kwidziński I miejsce 52 Olimpiada Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym: Kalina Gruca zakwalifikowała się do etapu centralnego Konkurs Recytatorski w kategorii poezja śpiewana: Katarzyna Jendrysik zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
Finał Małopolskiego Konkursu Czytelniczego ,,Dżuma”: Małgorzata Dziwisz I miejsce, Monika Niżnik II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,SPRACHDOKTOR 2011”: Marta Mrózek II miejsce w województwie małopolskim i XIII w kraju
Indywidualne biegi przełajowe: Natalia Grabiec I miejsce, Monika Rapta II miejsce, Joanna Bomba VI miejsce, Karolina Rychlik I miejsce, Katarzyna Gacek II miejsce, Ewa Polaniak III miejsce
Międzynarodowy Masowy Bieg- Pieniny 2010: Katarzyna Gacek I miejsce, Monika Rapta II miejsce, Karolina Rychlik III miejsce, Ewa Polaniak V miejsce, Dawid Żur VI miejsce

ROK SZKOLNY 2009/2010
Małopolska Licealiada Młodzieży w Kolarstwie Górskim MTB: Monika Żur- I miejsce
Licealiada Powiatowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych: Natalia Wawryków- mistrzyni powiatu, Katarzyna Gacek II miejsce
Małopolska Licealiada Młodzieży I rzut Szkolnej Korespondencyjnej Ligi LA- dziewczęta III miejsce
Sztafetowe Biegi Przełajowe: mistrzostwo powiatu dziewcząt, chłopcy II miejsce, zawody wojewódzkie: dziewczęta VII miejsce, chłopcy VIII miejsce

   ROK SZKOLNY 2008/2009
Stypendium Prezesa Rady Ministrów- Agnieszka Janosz
Międzyszkolne Zawody Matematyczne, etap rejonowy: Arkadiusz Antosz III miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego, Szkolna Korespondencyjna Liga LA: dziewczęta- 4x100m III miejsce, punktacja zespołowa II miejsce, chłopcy – 4x100m III miejsce, punktacja zespołowa III miejsce
Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10×1000- dziewczęta II miejsce
Licealiada Ośrodka Rabka-Zdrój w Koszykówce: chłopcy II miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim; klasyfikacja drużynowa III miejsce
Małopolska Licealiada Młodzieży, Punktacja Zespołowa Powiatów: II miejsce
Supermaraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich z Gołoszyc do Kuźniaków na dystansie 100 km: Jakub Panek (14 godz. 50 minut), uzyskał tytuł ,,Twardziel Świętokrzyski”
ROK SZKOLNY 2007/2008
Finał Konkursu Języka Angielskiego ,,Collage Challenge”: Jakub Walawski IV miejsce
XX Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie, udział w Eliminacjach Wojewódzkich: Aleksandra Smoleń, Agata Tomalak
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Kulturze Popularnej: Agata Tomalak- finalistka z wyróżnieniem
Licealiada Powiatu Nowotarskiego, Szkolna Korespondencyjna Liga LA- punktacja zespołowa dziewczęta II miejsce
Indywidualne Biegi Przełajowe: Kamila Perucka II miejsce, Anna Witkowska IV miejsce, Anna Barglik VII miejsce, Szymon Jąkała VI miejsce
Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000m- dziewczęta II miejsce
Międzynarodowy Masowy Bieg- Pieniny 2007: Kamila Perucka I miejsce, Szymon Jąkała II miejsce, Jakub Słoński III miejsce
,,Gdańska Jesień”: koszykarki – II miejsce (skład drużyny koszykarek: Anna Witkowska, Magdalena Rapacz, Katarzyna Madejowicz, Kamila Perucka, Katarzyna Bomba, Bożena Nawara, Aleksandra Paternoga, Olga Sroka, Justyna Wrzeszczak, Agnieszka Sroka)
Licealiada Ośrodka Rabka-Zdrój w Koszykówce: dziewczęta I miejsce, chłopcy II miejsce
Licealiada Powiatowa w Szachach: Katarzyna Zając II miejsce, Michał Gacek I miejsce, Hubert Kościelniak II miejsce, Marcin Papież IV miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Piłce Ręcznej: dziewczęta II miejsce

   ROK SZKOLNY 2006/2007
Stypendium Prezesa Rady Ministrów- Maciej Liczko
45 Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny: III miejsce
Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Nowotarskiego- II miejsce
Puchar Burmistrza Miasta Rabka-Zdrój Liga Biegów Przełajowych: dziewczęta i chłopcy II miejsce
Licealiada Powiatowa Korespondencyjna Liga LA SKS: zespołowo dziewczęta i chłopcy I miejsce
VIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki ,, Gdańska Jesień 2006” – dziewczęta II miejsce
Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000m- dziewczęta I miejsce
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych- dziewczęta IX miejsce
Licealiada MOS Rabka-Zdrój w Piłce Nożnej – chłopcy II miejsce
Licealiada MOS Rabka-Zdrój w Koszykówce: dziewczęta I miejsce
Turniej Piłki Koszykowej o Mistrzostwo Powiatu Nowotarskiego: dziewczęta I miejsce
Turniej Piłki Koszykowej o Mistrzostwo Powiatu Nowotarskiego: chłopcy III miejsce
Powiatowy Finał Turnieju Szachowego: Krzysztof Papież III miejsce
Powiatowa Licealiada w Badmintona: Katarzyna Bomba, Iga Zagórska III miejsce
Licealiada MOS Rabka-Zdrój w Siatkówce: chłopcy III miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Siatkówce: dziewczęta II miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Piłce Ręcznej: dziewczęta I miejsce
Rejonowa Licealiada w Piłce Ręcznej: dziewczęta III miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego oraz Licealiada Młodzieży w Snowboardzie: chłopcy II miejsce
Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu: klasyfikacja zespołowa chłopcy i dziewczęta I miejsce
Turniej Piłki Koszykowej: dziewczęta I miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Indywidualnych Mistrzostwach w LA: Łukasz Jarosz I miejsce (pchniecie kulą), Wojciech Tupta II miejsce (pchnięcie kulą i rzut oszczepem), Jakub Słoński III miejsce (1500m), Adrian Matuła III miejsce (200m)
Liga Biegów Przełajowych: chłopcy I miejsce,

    ROK SZKOLNY 2005/2006
Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1500m- chłopcy I miejsce
Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000m- dziewczęta I miejsce
I runda biegów przełajowych: klasyfikacja zespołowa- dziewczęta II miejsce, chłopcy I miejsce, klasyfikacja indywidualna Kamila Perucka III miejsce, Maciej Liczko I miejsce
Licealiada Powiatowa Korespondencyjna Liga LA: dziewczęta i chłopcy I miejsce
Licealiada Powiatowa Korespondencyjna Liga LA 4x100m: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce
Licealiada MOS Rabka-Zdrój w siatkówce chłopców – II miejsce
Licealiada MOS Rabka-Zdrój w koszykówce dziewcząt- I miejsce
Turniej Finałowy Piłki Koszykowej Powiatowa Licealiada Młodzieży: dziewczęta I miejsce
Turniej Finałowy Piłki Koszykowej Rejonowa Licealiada Młodzieży: dziewczęta I miejsce
Powiatowy Finał Turnieju Szachowego- II miejsce

  ROK SZKOLNY 2004/2005
Stypendium Prezesa Rady Ministrów- Dorota Dulańska
XX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej etap III- wojewódzki: Natasza Herman – laureatka
Międzyszkolne Zawody Matematyczne dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego: Justyna Hudzicka- finalistka
Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Przewodniczącego SZS: dziewczęta IX miejsce
Liga Biegów Przełajowych Szkół MOS Rabka –Zdrój: Katarzyna Pułkowska, Tomasz Biedroń I miejsce, Maciej Liczko II miejsce, Grzegorz Gościej III miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Średnich: Katarzyna Pułkowska I miejsce , Natalia Niżnik V miejsce, Tomasz Biedroń VIII miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych: dziewczęta I miejsce, chłopcy II miejsce
Wojewódzkie Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych: dziewczęta III miejsce, chłopcy X miejsce
Wojewódzkie Biegi Sztafetowe 10x 1000m: dziewczęta III miejsce
I Runda Wojewódzka LA- Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce
Festiwal Sztafetowy im. Wiesława Targosza ,,Przez sport do Pekinu”: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce
Licealiada Wojewódzka w Snowboardzie- zespołowo: dziewczęta V miejsce, chłopcy I miejsce, indywidualnie: Natalia Niżnik V miejsce, Tomasz Tylka I miejsce
I Międzynarodowy Masowy Bieg Pieniny 2005: Alicja Palarczyk, Maciej Liczko I miejsce, Krzysztof Rychel II miejsce, Mateusz Rapacz V miejsce
II Runda Wojewódzka LA- Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce

   ROK SZKOLNY 2003/2004
Stypendium Prezesa Rady Ministrów- Ewa Staszewska
XXXIV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Justyna Krzywiak- zawody III stopnia, finalistka
Wojewódzki Konkurs Matematyczny: Marek Strzała I miejsce- etap rejonowy
Międzyszkolne Zawody Matematyczne dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego: Marek Strzała- laureat
Finał Ogólnopolski Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa SZZ- dziewczęta VI miejsce
Licealiada Powiatowa- Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna SKS: dziewczęta i chłopcy I miejsce
Wojewódzka Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna: dziewczęta II miejsce, chłopcy III miejsce
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe: dziewczęta I miejsce, chłopcy II miejsce
Licealiada MOS Rabka – Zdrój w Piłce Siatkowej- dziewczęta II miejsce, chłopcy I miejsce
X Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych- Natalia Niżnik VI miejsce
X Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych- Tomasz Tylka IV miejsce
Licealiada Powiatu Nowotarskiego w Snowboardzie- dziewczęta zespołowo II miejsce, chłopcy III miejsce
Wojewódzka Licealiada w Snowboardzie – dziewczęta zespołowo II miejsce, chłopcy IV miejsce
Biegi przełajowe indywidualne: Katarzyna Biernat III miejsce, Tomasz Biedroń II miejsce
Finał Małopolskich Biegów Przełajowych- Indywidualnych: Katarzyna Biernat XII miejsce
Powiatowa Licealiada- Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w LA: Ewa Kidoń I miejsce (100m), Agnieszka Płonka II miejsce (100m), Natalia Niżnik II miejsce (200m), Roxana Spórna II miejsce (800m), Edyta Nawara II miejsce (skok w dal), sztafeta 4x100m I miejsce
Korespondencyjna Liga La, Licealiada Młodzieży: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce

    ROK SZKOLNY 2002/2003
Stypendium Prezesa Rady Ministrów-Mateusz Bochacik
XVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: Ewa Staszewska- finalistka, IV miejsce w III etapie wojewódzkim
XVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: Natasza Herman VIII miejsce w III etapie wojewódzkim
XXXIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Magdalena Tomalak- finalistka zawodów III stopnia
Konkurs ,,Z klasy do kasy”: zwycięzcy- komitet inwestycyjny w składzie: Mateusz Bochacik, Paweł Konieczny, Dominik Worwa, Marcin Kantorowicz, Szymon Rajca, Tomasz Gunia, Przemysław Stępak
Ogólnopolski Konkurs ,,Europa Moich Marzeń”: Iwona Kuczaik III miejsce
Międzyszkolne Zawody Matematyczne III Stopnia dla Uczniów Szkół Średnich: Marek Strzała- finalista
Ogólnopolska Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna: chłopcy- X miejsce
Licealiada Powiatowa, Jesienna Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna SKS, sztafeta 4x100m: chłopcy I miejsce
Licealiada Powiatowa, Jesienna Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna SKS, sztafeta 4x100m: dziewczęta I miejsce
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe: Justyna Kowal IV miejsce, Natalia Niżnik V miejsce, Jakub Filar II miejsce, Grzegorz Gościej V miejsce
Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych10x1000m: dziewczęta I miejsce
Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych: dziewczęta I miejsce, chłopcy III miejsce
Małopolska Licealiada Młodzieży w Snowboardzie: Niżnik Natalia V miejsce
Małopolska Licealiada Młodzieży w Snowboardzie: II miejsce- punktacja zespołowa dziewcząt, V miejsce punktacja zespołowa chłopców
Wojewódzka Liga Szkół Ponadpodstawowych w LA- dziewczęta I miejsce, chłopcy II miejsce

  ROK SZKOLNY 2001/2002

Stypendium Prezesa Rady Ministrów- Weronika Woszek
XXXII Olimpiada Literatury Języka Polskiego: Mateusz Bochacik- udział w zawodach II stopnia i uzyskanie wyróżniających wyników
XXXII Olimpiada Literatury Języka Polskiego: Magdalena Tomalak- udział w zawodach II stopnia i uzyskanie wyróżniających wyników
Międzyszkolne Zawody Matematyczne Uczniów Szkół Średnich Powiatu Nowotarskiego: Marek Strzała- I miejsce w kategorii klas II – profil matematyczny
Międzyszkolne Zawody Matematyczne Szkół Średnich: Jakub Madej- I miejsce w kategorii klas IV profil ogólny
II Małopolski Konkurs ,,Wzorowy organizator samorządowy”: Joanna Gajda- III miejsce, laureatka
Akademicki Mistrz Polski Juniorów na 800m- Łukasz Sutor
Licealiada Powiatowa (Korespondencyjna Liga LA):dziewczęta III miejsce, chłopcy II miejsce
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe: dziewczęta II miejsce, chłopcy I miejsce
Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe: dziewczęta i chłopcy VII miejsce
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe: Agnieszka Sroka II miejsce, Justyna Kowal V miejsce, Magdalena Zygmunt i Łukasz Sutor I miejsce
I Licealiada Województwa Małopolskiego w Snowboardzie chłopców- III miejsce
Licealiada Województwa Małopolskiego w Snowboardzie: Katarzyna Ilgner –I miejsce
Wiosenny Puchar Szkół w Biegach Przełajowych- I miejsce punktacja zespołowa
Puchar Humberta- dziewczęta II miejsce, chłopcy I miejsce
Małopolska Licealiada Młodzieży, Lekkoatletyczny Puchar im. J Humberta: chłopcy I miejsce

    ROK SZKOLNY 2000/2001
Stypendium Prezesa Rady Ministrów- Artur Biernat
XXX Olimpiada Biologiczna: Artur Biernat- zawody II stopnia, zakwalifikowany do zawodów III stopnia
Konkurs ,,Dialog dla przyszłości”: Justyna Tomala, Joanna Gajda- laureatki konkursu
Licealiada Powiatowa w LA: chłopcy – I miejsce, dziewczęta II miejsce, najlepsza zawodniczka zawodów: Agnieszka Sroka
Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych Powiatu Nowotarskiego chłopców i dziewcząt- I miejsce
Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Powiatu Nowotarskiego: chłopcy- I miejsce
Turniej Piłki Koszykowej- chłopcy III miejsce
Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Humberta: punktacja zespołowa- dziewczęta III miejsce, chłopcy I miejsce
Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Lekkoatletyce- Licealiada: punktacja zespołowa chłopcy I miejsce, dziewczęta II miejsce
Finał Wojewódzki Pucharu Jean Humberta: chłopcy-III miejsce

ROK SZKOLNY 1999/2000
XXX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Katarzyna Śmietana- udział w zawodach II stopnia
XXIX Olimpiada Biologiczna- Gronwald Ewa- X miejsce w eliminacjach okręgowych
XXIX Olimpiada Biologiczna: Łukasz Kozaczkiewicz- szósta lokata w zawodach ogólnopolskich, tytuł laureata II stopnia
Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Religijnej, o tematyce ,, Tajemnica Wcielenia”: Anna Worwa- II miejsce
III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej: II miejsce dla zespołu ,,Consonans”
VII Konkurs Poetycki ,, Serduszkowy wiersz”: Barbara Kadzik- I miejsce
Półfinał XXXVIII Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny ,,Zdobycze XX wieku”: Magdalena Zygmunt- miejsce III
Finał XXVII Memoriału im. Tadeusza Lacha (koszykówka juniorów): chłopcy I miejsce
Szkolna Liga Lekkoatletyczna Liceów Powiatu Nowotarskiego- III miejsce punktacja zespołowa
Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych: I miejsce- Renata Gacek, II miejsce- Małgorzata Wydra
Młodzieżowe Mistrzostwa Rabki w Narciarstwie Alpejskim: Marta Janiczek – II miejsce
Młodzieżowe Mistrzostwa Rabki w Narciarstwie Alpejskim: Magdalena Tomalak – V miejsce
Międzypowiatowe Indywidualne Mistrzostwa LA- Licealiada Młodzieży- III miejsce zespołowo Dawid Bocianowski (I miejsce 100m i 200m), Mateusz Bochacik (II miejsce 400m), Justyna Kowal (III miejsce 400m), Katarzyna Zapała (III miejsce 800m), Szymon Rajca (III miejsce 1500), Łukasz Sutor (I miejsce 400m), Andrzej Gacek (I miejsce skok w dal), Magdalena Zygmunt (I miejsce 200m), sztafeta dziewczęta (II miejsce), sztafeta chłopcy (I miejsce)

ROK SZKOLNY 1998/1999
Stypendium Prezesa Rady Ministrów – Łukasz Kozaczkiewicz
Zawody II stopnia XXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego- Marcin Hiżycki
Zawody II stopnia XXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego- Karolina Niżnik
XXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego- Marcin Hiżycki zdobył tytuł laureata z lokatą III
Zawody III stopnia XXVIII Olimpiady Biologicznej- Łukasz Kozaczkiewicz uzyskał tytuł finalisty
XIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: II miejsce Artur Biernat

V Konkurs Piosenki Literackiej: wyróżnienie w kategorii zespołów dla zespołu ,, Consonans”
w składzie Renata Kolińska, Ewa Świder, Joanna Zmarz

Indywidualne i Zespołowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo MOS Rabka Szkół Ponadpodstawowych:
I miejsce – Renata Gacek

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Bigach Przełajowych: V miejsce Renata Gacek
Liga Piłki Koszykowej Szkól Ponadpodstawowych – I miejsce dziewczęta i chłopcy
Puchar Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Nowotarskiego w Lekkoatletyce- I miejsce w punktacji zespołowej dziewcząt i chłopców

  ROK SZKOLNY 1997/1998
Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce- Paweł Miśkowiec
Zawody II stopnia XXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego- Karolina Niżnik
Finał XIII Olimpiady Ekologicznej: V miejsce- Paweł Miśkowiec
I Ogólnopolski Konkurs na Analizę i Interpretację Wiersza dla Uczniów Szkół Średnich: wyróżnienie I stopnia- Marcin Hiżycki
I Ogólnopolski Konkurs na Analizę i Interpretację Wiersza dla Uczniów Szkół Średnich: wyróżnienie II stopnia- Maja Krzemińska
Zawody o Mistrzostwo Szkół Ponadpodstawowych – II miejsce w klasyfikacji ogólnej,
Zawody Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce o Puchar MOS Rabka- w klasyfikacji drużynowej II miejsce
Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych MOS Rabka w Sztafetowych Biegach Przełajowych- klasyfikacja generalna chłopcy i dziewczęta II miejsce
III miejsce w województwie drużyny koszykarzy w składzie: Piotr Tupta, Paweł Dąbrowski, Maciej Palarczyk, Wojciech Zachara, Marcin Witkowski, Łukasz Kołpak, Piotr Dąbrowski, Paweł, Stelmach Grzegorz Woźniak
Mistrzostwa LA MOS Rabka Szkół Ponadpodstawowych- II miejsce w klasyfikacji zespołowej
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych: złote medale: Paulina Pistor (200m i skok w dal), Renata Gacek (1500m), Marta Łabuz (pchniecie kulą), Katarzyna Kachel, Joanna Pflaum, Edyta Nawara, Paulina Pistor (sztafeta 4×100), Michał Kosek (skok w dal), Maciej Palarczyk (100m), srebrne medale: Katarzyna Kachel (100m), Michał Kosek (200m), Maciej Palarczyk (skok w dal), brązowy medal: Katarzyna Kachel(skok w dal)

    ROK SZKOLNY 1996/1997
XII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: I miejsce w etapie wojewódzkim Paweł Miśkowiec
III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek: Daniel Skwirut i Wojciech Żurek II miejsce
XLII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, finał wojewódzki wyróżnieni: Maja Krzemińska, Daniel Skwirut
I Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkól podstawowych i średnich: wyróżnienie I stopnia- Marcin Hiżycki
IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Literaturze i Gramatyce Języka Polskiego: wyróżnienie- Agnieszka Jarosz
Wojewódzkie i Indywidualne Biegi Przełajowe: miejsce 9 – Sylwia Kołodziej, miejsce 10 Katarzyna Ziemba.
V Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej: I miejsce -Renata Gacek
Zawody o Mistrzostwo MOS-u: Paulina Pistor, Katarzyna Kachel (II miejsce)
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadpodstawowych: dziewczęta I miejsce Katarzyna Kachel (100 m oraz skok w dal), Marta Łabuz (pchniecie kulą ), Paulina Pistor (200 m), juniorki młodsze (4x100m) oraz II miejsce Paulina Pistor (skok w dal), chłopcy I miejsce Michał Kossek (skok w dal),juniorzy (4x100m), II miejsce Maciej Palarczyk (100m)