Dnia 10 marca (czwartek) 2016 roku odbył się konkurs poświecony krajom niemieckiego obszaru języka niemieckiego .Tegoroczna edycja dotyczyła wiedzy o Austrii. W konkursie uczestniczyło 9 zespołów trzyosobowych (27 uczniów). Uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami z zakresu geografii, historii, gospodarki, kultury, sportu, polityki dot. Austrii.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem rozwiązywali test w trzyosobowych drużynach.
Pierwsze miejsce w etapie szkolnym zajęła grupa z klasy 2a w składzie:Justyna Nowak, Klaudia Napora, Adrian Traczyk uzyskując 50 pkt (max.70)

Drugie miejsce zajęła grupa  z klasy 1 b w składzie: Radosław Feiglewicz, Piotr Łazarz, Tomasz Gniecki uzyskując 47 punktów.

Trzecie miejsce zajęła grupa z klasy 2c w składzie: Klaudia Bochnak, Zuzanna Gonek, Kamil Proszkowiec uzyskując 45 punktów.

Zdobywcy pierwszego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w drugim(okręgowym) etapie dnia 15 kwietnia.Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w drugim etapie.