W dniach 30.09- 02.10.2022 roku nasza szkoła była współorganizatorem XVII Rajdu szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia „Ognia” – 3. kompanii ZP „Błyskawica” oraz Oddziału Partyzanckiego „Wiarusy”. Budynek naszej szkoły stanowił bazę noclegową dla przyjezdnych oddziałów, które zgłosiły się do udziału w Rajdzie. Młodzież naszej szkoły również stworzyła oddział i aktywnie włączyła się do udziału w Rajdzie. Oddział „Pucuła” bo taką nazwę przyjęła drużyna z I LO dzielnie znosiła trudy rajdu. Mimo niesprzyjającej pogody „Oddział Pucuły” przez dwa dni przebył 40 km. Wykazał się świetną współpracą w grupie, niezwykłą sprawnością fizyczną oraz znajomością historii „Oddziału Ognia”. Finalnie drużyna I LO zajęła drugie miejsce na 9 startujących drużyn. Gratulujemy wysokiego wyniku!!