W dniu 14 czerwca Filip Latawiec odebrał  Nagrodę Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowotarski. Dyplomy oraz upominki wręczył uczniom Starosta Nowotarski – Pan Tomasz Hamerski.

Dla przypomnienia: Filip Latawiec jako uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce – Zdroju ma bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskał tytułu finalisty 75 Olimpiady Matematycznej, Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki,  tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki  oraz zajął II miejsca  w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Matematix.