W SZKOLE
Od rana nauczyciele i uczniowie ostro zabrali się do pracy, by przygotować szkołę na przyjęcie gości w sobotę. To było duże wyzwanie i przedsięwzięcie bo przecież taka rocznica zobowiązuje. Pomysły powstały dużo wcześniej, teraz należało je zrealizować, by pokazać szkołę z jak najlepszej strony.
W starym budynku Jaworzyna pokazano piękne akcje szkolnego Wolontariatu, swoje miejsce znalazł patron szkoły Eugeniusz Romer, „Belfry Romera” pokazały się w obiektywie Piotra Koleckiego. Ponieważ szkoła sportem stoi, w jednej z sal można było obejrzeć dyplomy zdjęcia i puchary sportowe. Zwiedzającym umożliwiono także wgląd do starych kronik, gazetek i gazet wydawanych w szkole (SER, Wieści Rabczańskie, Romer w Soczewce). Był także kącik z zapiskami i notatkami legendy liceum, pani profesor Marii Białoń. Ponieważ organizowane są od lat wymiany uczniowskie ze szkołami z różnych krajów, można było obejrzeć zdjęcia i prezentacje multimedialne z wyjazdów do Niemiec, Izraela i Słowenii. W pracowni fizycznej przygotowano pokazy ,,fizyki na żywo,,. Została przygotowana także duża wystawa zdjęć pokazująca historię przemian szkoły od jej powstania do współczesności.
Budynek Anna stał się miejscem dla wystaw, swoje przepiękne obrazy udostępniła Zofia Dubiel (80 obrazów ), była nauczycielka biologii w Liceum . Swoje prace pokazała również zeszłoroczna absolwentka Natalia Bachorczyk. Drugie piętro było miejscem wystaw Instytutu Pamięci Narodowej. Można było zobaczyć także halę sportową, na którą czekały pokolenia uczniów Liceum.

NA CMENTARZACH.
Nie można było zapomnieć o tych nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy już odeszli, dlatego pan dyrektor , pani dyrektor, nauczyciele, goście, harcerze i uczniowie odwiedzili cmentarze rabczańskie, by oddać hołd zmarłym.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA.
O godzinie 18 w kościele pw. Św. Teresy odprawiona została msza święta. Ważnym akcentem było to, że sprawowali ją księża-absolwenci naszego liceum. Piękną homilię wygłosił ksiądz prałat Tadeusz Aleksandrowicz ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. O piękną oprawę muzyczną w trakcie mszy zadbała siostra Dominika wraz z uczniami oraz organista Jan Gładysz-absolwent. We mszy świętej wzięły udział poczty sztandarowe szkoły (jeden z 1938 r. drugi z 1971 r.) i Powiatu Nowotarskiego, w modlitwie uczestniczyli starosta nowotarski Tomasz Hamerski, burmistrz miasta Leszek Świder, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, absolwenci oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Rabki-Zdroju.