Organizatorem etapu regionalnego konkursu jest I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju.
Czytaj więcej TURBOLANDESKUNDE – AUSTRIA, II miejsce dla naszej drużyny
– AKTUALNOŚCI
Czytaj więcej TURBOLANDESKUNDE – AUSTRIA, II miejsce dla naszej drużyny
Na V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Krakowie Marcin Sroka z klasy 3a otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
Zofia Kordeczka i Zuzanna Liberda- uczennice Romera będą reprezentowały powiat nowotarski w zawodach wojewódzkich w narciarstwie alpejskim, które odbędą się 12 marca w Kasinie Wielkiej. Awans zapewniły sobie świetnym występem w zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W piątek 8 marca na hali w Lipnicy Wielkiej odbył się turniej Ośrodka Rabka w piłce siatkowej, na którym nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły.
Losowanie przydzieliło nas do trój drużynowej grupy, w której skład prócz nas wchodziły jeszcze drużyny ZSZ Czarny Dunajec oraz ZS nr 2 w Rabce. W drugiej grupie mierzyły się zespoły ZSO w Lipnicy Wielkiej i ZS w Jabłonce.
Dnia 6 marca w Łącku odbył się finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Po triumfie w półfinałach wojewódzkich, reprezentacja naszej szkoły była głodna kolejnych sukcesów. Niestety środowy poranek przywitał nas złą wiadomością o kontuzji jednego z naszych zawodników. Wyruszyliśmy więc w składzie liczącym 9 graczy z pola, dwóch bramkarzy oraz Trener, który jednocześnie był też fotografem i fizjoterapeutą. Naszymi rywalami było 5 drużyn:I Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Krakowie, ZSZ Biecz, ZSTE Skawina, ZSECH Trzebinia i IV LO Tarnów.
Po losowaniu i podziale na dwie grupy trafiliśmy na drużyny z Trzebini i Tarnowa. Najpierw zmierzyliśmy się z drużyną ZSECH. Mecz od początku do końca był pod naszą kontrolą, głównie dzięki twardej grze w obronie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 13-8. Przez to, na drugi mecz z liceum z Tarnowa wyszliśmy nie do końca skoncentrowani, co wykorzystali tarnowianie wychodząc na prowadzenie 3-0. Wtedy zaczęło się odrabianie strat i na przerwę schodziliśmy prowadząc 7-4. Prowadzenie udało się dowieźć do końca i wygrać drugi mecz 14-6, czym zapewniliśmy sobie wyjście z grupy i walkę o medale.
Mikołaj Strzała został laureatem II edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Serdecznie gratulujemy!